Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Реєстрація акціонерного товариства

На сьогоднішній день акціонерне товариство (АТ) є однією з найпоширеніших форм ведення великого бізнесу. Господарська діяльність у формі АТ дозволяє залучати при створенні АТ і при його подальшої діяльності необмежені фінансові ресурси у вигляді внесків у статутний капітал, як самих засновників, так і сторонніх осіб.

Акціонерне товариство буває 2-їх видів: закрите (ЗАТ) і відкрите (ВАТ). Розмір мінімального статутного фонду акціонерного товариства складається з номінальної вартості акцій товариства придбаних акціонерами 1250 мінімальних заробітних плат на 01.01.12 - 1341250 грн. У закритому акціонерному товаристві (ЗАТ) акції розподіляються тільки серед його засновників або іншого, заздалегідь певного кола осіб. Статутний капітал розділений на акції. Воно не має права проводити відкриту підписку на випущені акції або іншим чином пропонувати їх для придбання необмеженому колу осіб. Акціонер може продати свої акції, дотримуючись при цьому переважне право інших членів організації на їх придбання.
Реєстрація Закритого акціонерного товариства (ЗАТ), на практиці нічим не відрізняється від реєстрації ТОВ, за виключення останнього етапу - реєстрація випуску акцій, які розподіляються між засновниками ЗАТ. Директором (обов'язково громадянин України) може бути один із засновників або інша особа, наявність бухгалтера - не обов'язково.

Для реєстрації нам необхідно надати:

Від засновників - громадян України:
- Копії паспортів;
- Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера засновників (ля),
- Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера директора;
- Сторінки паспорта: 1-а, 2-а, зі штампом "прописки" (реєстрації), з доклееннимі фотографіями (якщо є);
- Копії свідоцтв про державну реєстрацію засновників, як приватних підприємців (за наявності) - бажано (для запобігання розбіжностей при вказівці даних).

Від юридичної особи-резидента:
- Свідоцтва про державну реєстрацію (нотаріально завірена копія);
- Рішення (протокол) вищого органу юридичної особи про рішення виступити засновником створюваного підприємства;
- Документи, що підтверджують повноваження особи, яка буде підписувати документи від імені юридичної особи засновника (протокол про призначення директора і статут, нотаріальна довіреність на представника);
- Виписка з єдиного державного реєстру підприємств України.

Від фізичної особи-нерезидента:
- Копія паспорта (з українською візою, при наявності такої);
- Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера в Україні.

Від юридичної особи-нерезидента:
- Нотаріально завірена копія документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи засновника в країні місцезнаходження (наприклад, виписка з торговельного, банківського, судового реєстру, сертифікат і т.п.);
- Рішення (протокол) вищого органу юридичної особи про рішення виступити засновником створюваного підприємства;
- Документи, що підтверджують повноваження особи, яка буде підписувати документи від імені юридичної особи-засновника (рішення про призначення директора та нотаріальна копія статуту або нотаріальна довіреність на представника).

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість