Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Як безкоштовно отримати земельну ділянку для будівництва будинку

Як безкоштовно отримати земельну ділянку для будівництва будинку? Ділянку з якою площею можна отримати в різних типах населених пунктів? Які документи потрібно підготувати і куди подавати?

Право громадянина України на безоплатне отримання земельної ділянки закріплено в Земельному кодексі України (стаття 81, розділ 1, пункт б). Отримати ділянку можна в будь-якій області України незалежно від місця реєстрації. При цьому в статті 116 Земельного кодексу України уточнюється, що отримати безоплатно можна тільки одну ділянку конкретного цільового призначення. Законодавство України дозволяє передавати землю під будівництво індивідуального житла тільки в населених пунктах.

Розміри земельних ділянок для безоплатної передачі під житлову забудову прописані в статті 121 ЗЗемельного кодексу України та варіюються від типу населеного пункту:
- в селах - до 0,25 га;
- в селищах - до 0,15 га;
- в містах - до 0,10 га.

Як отримати земельну ділянку для будівництва будинку?

1. Щоб вибрати ділянку землі під будівництво будинку можна скористатися Публічною кадастровою картою України http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta, а також подати запит до профільного держоргану:
- департамент земельних ресурсів місцевого органу влади;
- управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастр).

У відповідь заявник отримує завірене викопіювання карти розташування земельних ділянок державної або комунальної власності. На карті вказано, які ділянки призначені для передачі під житлову забудову.

2. Майбутній забудовник подає заяву (клопотання) до місцевого органу влади - міської, селищної чи сільської ради. У заяві вказується місце розташування ділянки, орієнтовний розмір, цільове призначення. Разом із заявою подається викопіювання карти або графічний малюнок, на якому вказана бажана ділянка.

3. Місцевий орган влади після реєстрації заяви надсилає її копії на розгляд в:
- територіальні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів;
- органи містобудування та архітектури;
- органи охорони культурної спадщини;
- органи охорони навколишнього середовища;
- санітарно-епідеміологічну службу;
- територіальні органи виконавчої влади з питань лісового і/або водного господарства (у разі необхідності; п. 7 ст. 151 ЗКУ).

Клопотання розглядається у місячний термін, потім схвалюється або відхиляється. Відмова видається в письмовому вигляді із зазначенням причини:
- цільове призначення обраної ділянки не дозволяє використовувати його під житлове будівництво;
- ділянку не можна використовувати під житлову забудову через санітарні та природоохоронних вимог генплану даного населеного пункту.

4. Схваливши заяву, місцевий орган влади видає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

5. Майбутній забудовник звертається в землевпорядну організацію або до ліцензованого приватного землевпорядника. Фахівці розробляють проект землеустрою.

6. Заявник подає проект на затвердження до місцевого органу влади.

Розгляд проекту землеустрою включає проведення експертиз:
- в департаменті земельних ресурсів вивчають відповідність проекту природоохоронним і санітарним нормам;
- в місцевому управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) вивчають відповідність проекту вимогам будівництва житлового будинку.

7. Схвалений експертами проект стверджує місцевий орган влади і видає дозвіл закріпити ділянку у власність заявника.

8. З дозволом заявник звертається до місцевого органу Земельного кадастру. Разом із заявою потрібно надати:
- копію паспорта;
- копію ідентифікаційного податкового коду;
- затверджений проект землеустрою;
- оригінали висновків експертиз.

9. Після реєстрації місцевий орган Земельного кадастру видає заявнику виписку з Державного земельного кадастру про закріплення ділянки в його власність.

10. Заявник також подає витяг нотаріусу для реєстрації права власності на ділянку. Нотаріус вчиняє запис про ділянку в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

11. Міністерство юстиції України стверджує запис і повідомляє нотаріуса про перехід права власності на ділянку.

12. Завірена нотаріусом паперова копія запису в Держреєстрі прав служить підставою для звернення власника ділянки в ДАБІ за дозволом розпочати будівництво.

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість