Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці

Що таке кадастровий номер земельної ділянки? Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці? Як вибрати землевпорядну організацію? Які документи необхідно підготувати для отримання кадастрового номеру?

Кадастровий номер земельної ділянки — це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу її існування.

Для чого потрібен кадастровий номер?

За новими законодавчими правилами кадастровий номер присвоюється тій чи іншій земельній ділянці, щоб власник зміг подарувати, оформити спадщину, продати чи іншим способом відчужити її, продати житловий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої кадастровий номер не змінюється. У разі поділу чи об’єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер.

Важливо знати, що для оформлення договору, який передбачає набуття права власності на земельну ділянку, житловий будинок, будівлю або споруду, земельній ділянці має бути присвоєний кадастровий номер.

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці?

Реєстрацією земельних ділянок або присвоєнням (визначенням) кадастрових номерів займається територіальне управління Держземагентства, а саме державний кадастровий реєстратор, на основі поданої заяви про визначення кадастрових номерів та квитанції про сплату послуг.

До заяви слід додати: копію державного акту, копії паспорта та ідентифікаційного номера заявника. Після цього, в місячний термін, ви отримаєте витяг із Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника, електронний XML-файл.

1. Укладення договору із землевпорядною організацією.
Якщо у Національній кадастровій системі інформація про земельну ділянку відсутня, вам необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки у землевпорядній організації. Спеціалізованих компаній в Україні чимало, і щоб в майбутньому не мати проблем, радимо прискіпливо вибирати землевпорядників, перевіривши їх сертифікацію на сайті Держземагентства.

2. Виготовлення технічної документації та її погодження.
Відповідно до укладеного з Вами договору землевпорядна організація зробить кадастрову зйомку меж земельної ділянки, створить тех­нічну документацію із землеустрою та цифровий обмінний XML-файл Вашої ділянки.

3. Отримання витягу з Державного земельного кадастру.
Документацію далі передають на погодження до територіального управління Держземагентства та внесення інформації про земельну ділянку до Національної кадастрової системи. Після цього, в місячний термін, ви отримаєте витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.

Що робити у разі відсутності кадастрового номеру земельної ділянки, що успадковується?

Право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права. Право власності на успадковану земельну ділянку посвідчується свідоцтвом про право на спадщину. Державний акт на право власності на земельну ділянку, що успадковується, долучається до свідоцтва про право на спадщину.

Що необхідно зробити спадкоємцю для отримання права власності на земельну ділянку?
1. Звернутися до нотаріуса з технічною документацією та кадастровим номером, присвоєним земельній ділянці.
2. Отримати у нотаріуса свідоцтво про право власності на земельну ділянку.
3. Отримати витяг з Реєстру  речових прав на нерухоме майно (інформаційну довідку) в центрі з надання адміністративних послуг або у нотаріуса.

І в кінці кілька порад:
- якщо Ви отримали держакт на землю до 2002 року - потрібно присвоїти кадастровий номер ділянці;
- за допомогою Публічної кадастрової карти України перевірте, чи внесені дані про Ваш наділі до Державного земельного кадастру;
- якщо Ви має старий державний акт на землю без кадастрового номера, Вам потрібно укласти договір із землевпорядною організацією на виготовлення технічної документації із землеустрою;
- вимагайте від землевпорядників усунення старих помилок;
- зіткнувшись з проблемою накладення меж суміжних ділянок, захищайте свої права в суді.

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість