Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Як узаконити самобуд до 31 грудня 2015 року

 31 грудня 2015 року закінчується "Будівельна амністія" - швидкий спрощений спосіб узаконити самочинні будівництва (самобуди), які були зведені з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту. Які документи і куди подавати?

Під будівельну амністію підпадають такі об’єкти:
- Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
- Громадські будинки І та ІІ категорій складності;
- Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Для того щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв.м., слід зібрати наступний пакет документів:
- Заяву.
- Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.
- Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт. Та копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.

Для легалізації будинку площею більше 300 кв.м. або іншого об’єкту, слід зібрати наступний пакет документів:
- Заяву;
- Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації;
- Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;
- Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта.

З даним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі, який прийме документи і передасть їх до відповідної Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.

Звертаємо увагу, що будівельна амністія не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Усі заяви та документи, подані до 31 грудня 2015 року будуть обов’язково розглянуті. Не зволікайте, подавайте документи для легалізації, узаконення вашого самобуду зараз!

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість