Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Порядок переведення садових і дачних будинків в жилі

Як перевести дачний або садовий будинок в жилий? Який порядок переведення і якими законодавчими актами він врегульований? Які документи і куди потрібно подавати для переводу дачного будинку в жилий?

Перевод дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в жилі будинки здійснюється безкоштовно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення і садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

Для переводу дачі в жилий будинок її власник або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а в разі, якщо виконавчий орган не створено - сільському голові:

- заяву за затвердженою формою;
- копія документа про право власності на дачний або садовий будинок, завірена в установленому порядку;
- письмову згоду співвласників (при наявності) на перевод такого будинку в жилий;
- звіт про проведення технічного огляду дачного або садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за затвердженою формою.

Технічний огляд дачного або садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій і виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору підприємством, в якому працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли профатестацію відповідно до постановою Кабміну від 23 травня 2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури».

14 червня 2017 року Кабінет міністрів України прийняв Постанову № 420 «Про внесення змін у додаток 2 до Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в жилі будинки» Постановою було лише прийнято нову форму «Звіту про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку», при цьому сам порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в жилі будинки не змінився.

Рішення про переведення або відмову приймається протягом місяця з дня надходження документів.

Місцева рада в 3-денний термін з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків у жилі видає або направляє власнику рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного або садового будинку в жилий будинок із зазначенням його адреси (рішення про відмову в переводі разом з поданими документами).

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У разі відмови в переводі власник має право повторно подати документи, після усунення причин (недостовірність відомостей, невідповідність будівельним нормам), що стали підставою для прийняття такого рішення.

Рейтинг: 5 / 5 (3)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість