Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Пропонується зміна правил та посилення вимог до будівництв

Зміна правил будівництваВерховна Рада незабаром може змінити правила будівництва. Депутати пропонують посилити вимоги до будівництв. Планується ввести три класи наслідків в разі руйнування об'єкта будівництва.

Комітет Верховної Ради з питань будівництва розгляне поправки до законопроекту N4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності", після чого документ винесуть на голосування в другому читанні. Про це повідомив перший заступник голови комітету Дмитро Андрієвський.

"Роботу завершимо до кінця цього року, а закон може набути чинності вже в наступному році", - сказав він.

Як відзначали автори законодавчої ініціативи, штучне розподіл об'єктів будівельних класів наслідків на п'ять категорій складності і встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давало недобросовісним забудовникам необмежене поле для маніпулювання під час розробки проектів будівництва та придбання права на виконання будівельних робіт.

Законопроект передбачає зміну категорій складності об'єктів, що зводяться. Замість нинішніх п'яти категорій складності (чим більше об'єкт - тим вище категорія) автори законопроекту пропонують ввести іншу оцінку - три класи наслідків в разі руйнування об'єкта будівництва.

На думку Андрієвського, зараз багато забудовників занижують категорію будівництва будинку з четвертої до третьої, що дозволяє скоротити час на узгодження документації.

В даний час для будівництва об'єктів 1-3 категорії досить зареєструвати декларацію про початок будівництва. Для об'єктів 4-5 категорій необхідно отримувати розширений пакет документів.

Також в проекті є норми передбачають максимальне спрощення дозвільної системи для будівництв незначного класу наслідків, які сьогодні складають 80% від загального обсягу забудов. Забудовник буде подавати лише повідомлення і зможе приступати до будівництва на наступний день після його напрямки. Таким чином, автоматично буде скасована і процедура повернення документів на доопрацювання.

Нагадаємо, законопроект, розроблений групою народних депутатів спільно з Держархбудінспекцією України, був прийнятий в першому читанні 12 липня цього року.

Джерело: Ліга

Рейтинг: 5 / 5 (1)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість