Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Перепланування квартири. Як отримати дозвіл на перепланування?

Що таке перепланування для яких цілей його виконують? Невелика площа квартир житлових будинків старого зразка, незручне розташування приміщень або просто бажання змінити типову планування квартири підштовхують власників до виконання перепланування квартири або її переобладнання.

Перепланування квартири або житлових приміщень - це перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання - прибудова в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; пристрій і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

Якщо Ви збираєтеся внести зміни в планування, Вам потрібно отримати дозвіл. Або ж, якщо Ви вже виконали перепланування або переобладнання квартири, Вам потрібно узаконити внесені зміни.

Коли необхідно отримувати дозвіл на перепланування:
- роботи з перепланування житла припускають втручання в несучі конструкції будинку;
- переобладнання з втручанням в інженерні системи загального користування;
- роботи, в результаті яких змінюється площа, кількість або склад приміщень (тільки в неприватизованих житлових приміщеннях).

Для отримання дозволу на перепланування або реконструкцію квартири, житлового будинку, житлового або нежитлового приміщення в житловому будинку їх власник подає в орган місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування та такі документи:
- копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;
- копія поверхових планів, завірених в установленому порядку;
- проект переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих приміщень у житлових будинках, погоджений в установленому порядку;
- згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на переобладнання та перепланування приміщень, які знаходяться в їх спільній власності.

Процес отримання дозволу та узаконення перепланування включає:
- розробка проектної документації;
- укладання договорів на авторський і технічний нагляд;
- подача і реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт;
- виготовлення технічного паспорта;
- подача і реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
- отримання і реєстрація свідоцтва про право власності.

Коли перепланування не допускається? Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих приміщень у житлових будинках, які призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, категорично не допускається.

Також не допускається перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку квартирі.

Не забувайте - фактичне планування квартири повинне бути документально підтверджене. Якщо перепланування або реконструкція не оформлені, то укладати угоди, предметом яких є така нерухомість, заборонено. Порушення правил переобладнання або перепланування житлових приміщень тягне за собою відповідальність, передбачену законом. 

Процес узаконення перепланування досить складний, вимагає спеціальних знань і часових витрат. Наші фахівці готові виконати всі дії по отриманню дозволу і узаконення перепланування або реконструкції Вашої квартири чи приміщення. У нас є великий досвід у вирішенні даних питань. Звертайтесь до професіоналів!

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість