Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Податки при купівлі/продажу, обміну нерухомості в 2020 році

Які податки сплачуються при купівлі/продажу нерухомості в 2020 році? Оподаткування при обміні нерухомості. Хто має сплачувати податки та збори? Хто не платить податки при продажу квартири?

Питання оподаткування по операціях з нерухомістю регулюються статтями 167, 172 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а також частково регулюється ст. 173 ПКУ (визначення розміру бази оподаткування).

Які податки сплачує покупець нерухомості в 2020 році

Покупець нерухомості сплачує:
- суму в розмірі 1% від ціни нерухомості в Пенсійний фонд (для резидентів і нерезидентів);
- державне мито в розмірі 1% від вартості об'єкта;
- адміністративні збори за переоформлення права власності в Державному реєстрі речових прав.

Які податки сплачує продавець нерухомості в 2020 році?

Якщо ви, як продавець володієте нерухомістю менше трьох років, то потрібно оплатити:
- держмито - 1% від ціни об'єкта, зазначеної в договорі, але не нижче його оціночної вартості;
- податок на дохід - 5% від вартості нерухомості;
- військовий збір (1,5% від вартості нерухомості).

Якщо ви володієте нерухомістю  більше ніж три роки, і ця угода – перша за рік, то ви не зобов'язані сплачувати ПДФО. При цьому враховується звітний рік, а не календарний, тобто з 1 січня по 31 грудня. Правило поширюється на всі види житлової нерухомості (квартири або їх частини, кімнати, житлові будинки, садові та дачні будинки, земельні ділянки). Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Якщо нерухомість продає нерезидент України, оплатити потрібно:
- держмито 1% від ціни об'єкта, зазначеної в договорі, але не нижче його оціночної вартості;
- податок на доходи фізичних осіб - 18% від вартості нерухомості;
- військовий збір (1,5% від вартості нерухомості).

Якщо Вам потрібна оцінка нерухомості для продажу - звертайтеся до наших фахівців!

Оподаткування при обміні нерухомості

При обміні платниками податків – фізичними особами одного об’єкту нерухомого майна (квартири), на інший об’єкт (квартиру), який має більшу оціночну вартість, без отримання грошової компенсації, не оподатковується дохід одержаний кожним платником у вигляді вартості об’єкту обміну за умов, що це перший обмін протягом звітного податкового року і відчужуваний об’єкт перебуває у власності платника понад три роки, за винятком отриманого майна у спадщину.

Якщо платниками податку згадані умови не дотримані, базою оподаткування кожного об’єкту обміну є вартість відчужуваної квартири, визначеної у договорі, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Хто не платить мито, збір і податок при продажу квартири?

Законодавством передбачені пільги при продажу та купівлі нерухомості для певних категорій громадян.

Від сплати державного мита звільняються:
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї військових, зниклих безвісти;
- інваліди 1-2 груп;
- ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Друга сторона угоди з купівлі-продажу нерухомості від сплати держмита не звільняється, якщо тільки не відноситься до перерахованих вище категорій.

Обов'язковий платіж 1% суми угоди до Пенсійного фонду не повинні платити:
- особи, що купують квартиру або інше житло вперше;
- особи, що перебувають на квартирному обліку.

Однак фактично нотаріуси не погоджуються завірити договір без надання покупцем документів про сплату цього збору. Така ситуація обумовлена ​​тим, що в Україні не існує єдиної інформаційної бази, що дозволяє перевірити факт першої покупки житла. Тому повернути вже сплачену до бюджету суму можна через звернення до адміністративного суду.

Податок на доходи фізичних осіб від продажу нерухомого майна не сплачується:
- угода купівлі-продажу була єдиною у звітному році;
- продавець володів відчуженим майном більше за 3 роки.

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість