Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Мін'юст пропонує повернути свідоцтво на право власності в паперовому вигляді

Для посилення захисту власників нерухомості та бізнесу Мін'юст пропонує відновлення видачі свідоцтв на право власності в паперовому вигляді, звуження принципу екстериторіальності при реєстрації, ускладнення процесу відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості, а також запуск сервісу SMS інформування.

Міністерство юстиції України пропонує внести зміни до закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Крім того, Мін'юст підготував ряд ініціатив щодо припинення спроб рейдерських захоплень бізнесу та майна.

По-перше, планується повернути свідоцтва про право власності на об'єкт нерухомості в паперовому вигляді. В добровільному порядку власник майна зможе звернутися до держреєстратора і отримати на паперовому бланку свідоцтво про право власності. У реєстрі паралельно буде зроблено відмітку і внесений номер свідоцтва. Наступну реєстраційну дію без подання цього свідоцтва реєстратору зробити буде неможливо.

По-друге, передбачено часткове звуження принципу екстериторіальності при реєстрації. Зокрема, під час реєстрації нерухомості нотаріуси, так само як і інші реєстратори будуть проводити реєстраційні дії в межах області, де розташоване таке майно. Також межами області буде звужене право реєстраторів проводити зміну керівника або учасників компанії. У той же час, реєстрацію бізнесу можна буде провести по всій країні.

По-третє, буде ускладнений процес відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості: недобросовісні реєстратори не зможуть вже зареєстроване майно реєструвати на іншого власника, відкривши нову главу в реєстрі. Паралельно буде посилена кримінальна відповідальність.

По-четверте, планується запуск сервісу SMS інформування. Новий сервіс дозволить власникам оперативно відреагувати на зміни в реєстрі, які проведені без їх відома, відразу звернутися в правоохоронні органи і комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації для скасування неправомірних рішень.

Крім того, в парламенті зареєстрований законопроект про обов'язкове нотаріальне посвідчення зміни керівника або учасників компанії, а також продажу частки підприємства.

Як реєстрація права власності відбувається зараз. З 1 січня 2016 року в силу вступило відразу два нормативних документи, які змінили підходи в реєстрації права власності на нерухоме майно та інших речових прав. Перший - нова редакція Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Другий - затверджений Кабінетом Міністрів Порядок державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що деталізує положення закону.

Обидва документи внесли зміни в існуючу процедуру реєстрації нерухомості. Якщо в минулому році працювати з первинним ринком і недобудовами могли тільки державні реєстратори при Мін'юсті, то сьогодні це право надано виконавчим органам місцевих рад і держадміністрацій, а також акредитованим суб'єктам. Крім того, що не маловажно, державними реєстраторами стали нотаріуси, і це одномоментно збільшив структуру реєстраторів приблизно на 7 000 осіб і охопило практично всю територію України на рівні районів.

З 1 січня державний реєстратор не видають довідок на право власності на зазначений об'єкт. Законодавство відходить від практики переваги паперових правовстановлюючих документів, яка в нашій країні існувала в попередні роки. Єдиним підтвердженням наявності у суб'єкта права власності на нерухомість або інших майнових прав - інформація в Державному реєстрі. У ньому вказано суб'єкт і об'єкт цих прав, а також документ на підставі якого, це право виникло.

Власникам квартир не видають документ про право власності на захищеному бланку - власник житла отримує лише роздрукований аркуш, на якому вказано номер запису в Державному реєстрі майнових прав. Це призвело до невдоволення серед населення, оскільки покупці житла побоювалися несанкціонованого проникнення до реєстру. Це пов'язано із зростанням кількості випадків, коли нотаріуси перереєстрували право власності на майно без відома його власників.

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість