Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Дачні будинки можна безкоштовно перевести у житлові

Відтепер власники дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, будуть мати можливість перевести їх у житлові будинки. Переведення буде здійснюватись безоплатно органами місцевого самоврядування.

Уряд на засіданні у середу підтримав постанову, ініційовану Мінрегіоном, про затвердження порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки.

Згідно з порядком переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, із якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства зв’язані адміністративно або територіально.

Для переведення дачних і садових будинків у житлові будинки їхні власники або уповноважені ними особи подають до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а у разі відсутності у сільській раді виконавчого органу – сільському голові низку документів, а саме:
- заяву за визначеною формою;
- копію документу про право власності на дачний чи садовий будинок;
- письмову згоду співвласників на переведення такого будинку у житловий;
- звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів місцева рада протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у житловий будинок або про відмову у переведенні.

У триденний строк власникові повідомляють про рішення по переведенню дачного чи садового будинку у житловий будинок.

У разі відмови згідно із пунктом 4 цього Порядку переведення дачного чи садового будинку у житловий будинок власник має право повторно подати документи до відповідного органу влади.

Джерело: Мінрегіон

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість