Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Будівельна амністія 2018 - в Україні набув чинності закон про самобуди

Що таке будівельна амністія і як її застосувати? Які об'єкти будівництва, побудовані без дозволу, попадають під дію будівельної амністії? У який період буде діяти будівельна амністія в Україні?

В Україні набув чинності закон № 2363-VIII про продовження строку прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт. Відповідно до закону, орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками земельних ділянок приймає в експлуатацію зведені без дозвільної документації будівлі, які за класом наслідків належать до об'єктів із незначними наслідками (СС1).

Йдеться про зведені з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні/садибні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські/присадибні будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів. Дія законопроекту розповсюджується на зведені до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Будівельна амністія не позбавляє забудовників необхідності дотримуватися земельного законодавства, містобудівної документації та будівельних норм, стандартів і правил. Якщо розглядати сьогоднішню амністію з виключно професійної точки зору, то це не що інше як альтернативний спосіб установленого законодавством порядку будівництва певного виду об’єктів.

Аби узаконити будівництво, потрібно зробити декілька простих кроків.

По-перше, зібрати документи про право власності на землю та технічний паспорт БТІ (Бюро технічної інвентаризації), який містить параметри споруди. У разі відсутності таких документів потрібно звернутись до БТІ за оформленням. Фахівці повинні переконатись, що будинок побудований без порушень будівельних норм.

По-друге, з урахуванням зазначених у техпаспорті даних зареєструвати декларацію про готовність об'єкту до експлуатації. Для цього потрібно звернутись до місцевої будівельної інспекції. Крім того, з березня минулого року цю процедуру можна здійснити онлайн. Електронні послуги доступні через портал Держархбудінспекції e-dabi.gov.ua, а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua.

По-третє, звернутись у місцеві органи ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції), які в подальшому передадуть документи в центральний апарат.

Останній крок – отримати свідоцтво про право власності. Якщо у Державної архітектурно-будівельної інспекції не буде зауважень, документ буде готовий через 14 днів.

Отже, будівельна амністія звільняє від обов’язку набувати право на виконання будівельних робіт на певних об’єктах та від штрафних санкцій за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію. Однак такі послаблення наступають лише після подання документів про прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт об’єктів будівництва.

Якщо Вам потрібно узаконити самовільне будівництво - звертайтеся до наших спеціалістів!

Рейтинг: 5 / 5 (1)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість