Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Оцінка нерухомості в 2020 році - для чого, як і хто її проводить?

Навіщо і в яких випадках потрібна незалежна експертна оцінка нерухомості? Як проводиться оцінка нерухомості в Україні - хто проводить і як її замовити? Скільки коштує оцінка нерухомості?

Навіщо потрібна незалежна експертна оцінка нерухомості?

В Україні оцінка нерухомості необхідна для здійснення договорів відчуження майна, коли власність або право на неї переходять від одного власника до іншого, і для ведення фіскального контролю.

Звичайно ж, виникає багато питань щодо даної процедури: хто і за якими критеріями оцінює, що враховується при формуванні остаточної суми, чому квартири однакової площі в сусідніх будинках можуть мати різну вартість, куди звертатися і скільки доведеться чекати. Про це і розповімо в статті.

В яких випадках передбачена оцінка нерухомості? Перш ніж здійснити операцію з нерухомістю, її власник повинен звернутися до оцінювача, згідно з українським податковим законодавством. Цю сферу регулює ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Більшість угод з нерухомістю засвідчуються нотаріально і підлягають оподаткуванню. Приклади операцій: купівля-продаж, дарування, пожертвування, рента, успадкування, розділ майна при розлученні, приватизація, іпотека та інше. Оцінці підлягає не тільки житлова нерухомість (будинки, квартири, котеджі), а й виробнича (підприємство або його частина), а також комерційна (офіси, складські приміщення, виробничі будівлі).

В кінці 2019 року було прийнято законопроект № 2047-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України про ліквідацію корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості і прозорості реалізації майна».

Завдяки цьому у людей з'явилася можливість проводити оцінку нерухомості самостійно за допомогою спеціального модуля в Єдиній базі звітів.

Раніше право здійснювати реєстрацію даних в базі мали право тільки компанії-посередники ( «Оценка.online», «Експрес-оцінка» і ін.). При цьому професійні оцінювачі платили їм за можливість реєструвати свої звіти, а нотаріуси - за отримання необхідної інформації (довідок).

Що змінив новий закон про оцінку нерухомості? Нововведення вступили в силу з 1 січня 2020 року, але за фактом отримати автоматичну оцінку об'єкта нерухомості самостійно можна з 1 липня 2020 року. Як все буде працювати? Досить увійти на сайт Фонду державного майна України та заповнити пропоновану форму (документально підтвердити володіння об'єктом). Ці дані відправляються в базу звітів ФДМУ, перевіряються, а потім обробляються електронним модулем і порівнюються із середньоринковими показниками. Модуль встановлює мінімальну оцінку нерухомості, виходячи з тисяч оброблених даних. Документу з підсумкової вартістю присвоюється унікальний реєстраційний номер та формується довідка.
Якщо власник нерухомості згоден з отриманим результатом, на підставі цих даних він може звернутися до фахівців для укладення угоди. Термін дії довідки - 30 днів з дня формування документа.

Також отриманий результат можна оскаржити. Для цього достатньо звернутися до професійного оцінювача. Але врахуйте, що його висновок про вартість житла не може відрізнятися від автоматичної оцінки більш ніж на 25%. В іншому випадку в реєстрації буде відмовлено.

Але до 1 липня 2020 року для проведення оцінки вам потрібно звернутися до кваліфікованого оцінювача. У чому полягає робота оцінювача? Спочатку потрібно знайти компетентного фахівця. Це можна зробити, наприклад, на офіційному порталі Фонду державного майна, де доступний розділ з реєстром суб'єктів оціночної діяльності. Тут зібрана велика база оцінювачів в різних містах України. Також ви можете звернутися до нас, ми маємо багаторічний досвід і штат кваліфікованих фахівців для проведення оцінки будь-якої складності.

Які документи знадобляться?
- ваш паспорт;
- документи, що підтверджують право власності;
- техпаспорт нерухомості (його можна отримати в БТІ).

Як проводиться оцінка нерухомості?

З оцінювачем, якого ви вибрали, необхідно укласти договір.
Що в ньому повинно бути зазначено?
- найменування того, що підлягає оцінюванню;
- мета проведення оцінювання;
- дата проведення процедури;
- вид обумовленої вартості;
- в які терміни буде виконано звіт;
- вартість і особливості оплати.

Вибір методу визначення вартості залежить від типу власності. Для житлових приміщень застосовують порівняльну методику. Потім експерт з питань оцінки приїжджає на об'єкт, збирає відомості поточного стану житлоплощі і обробляє отримані дані.

Що враховується при оцінці нерухомості?

У випадку з житловою нерухомістю, до уваги будуть взяті:
- Тип будівлі. Враховуються використовувані матеріали споруди, клас житла, поверховість, особливості планування і т.д.
- Розташування. Розглядаються об'єкти нерухомості, які знаходяться в тому ж мікрорайоні, що і об'єкт оцінки. Або ж схожі за місцем розташування (віддаленість від метро, ​​центру) і інфраструктурі.
- Поверх. Квартири, розташовані на перших та останніх поверхах, коштують дешевше. Відповідно, більш об'єктивними для порівняння будуть ідентичні варіанти.
- Рівень внутрішньої обробки приміщення. Оцінювач буде орієнтуватися на апартаменти з схожим інтер'єром і ремонтом.

Вартість послуг з оцінки нерухомості

На сьогоднішній день доступ до Єдиної бази реєстрів, внесення змін, перевірка інформації і самостійна оцінка здійснюються безкоштовно, як і формування електронної довідки.

Вартість послуг оцінювача обговорюється в приватному порядку і прораховується індивідуально. Все залежить від типу нерухомості, його функціонального призначення, поставлених термінів і цілей. Вартість оцінки квартири, наприклад, буде від 900 грн. З цінами на проведення оцінки нерухомості можна ознайомитися тут.

Якщо Вам потрібно замовити оцінку нерухомості чи іншого майна - звертайтесь да наших спеціалістів!

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість