Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

В Україні з'явиться нова категорія платників податків

Новими платниками податків стануть фізичні особи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем. Нещодавно Міністерство фінансів України презентувало новий проект податкової реформи. Відповідний документ «Про внесення змін до Податкового кодексу України» опублікований на сайті Мінфіну.

В Україні вводиться нова категорія платників податків - фізичні особи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

Запропоновані для обговорення податкові нововведення прокоментувала недавно глава Державної регуляторної служби України під час прямого ефіру радіо «Голос Донбасу» Ксенія Ляпіна.

«Зміни до Податкового кодексу - не є якоюсь глобальною реформою, яка породить нову систему оподаткування. Система залишається досить типовою європейською, але вона повинна стати зрозумілою, однозначної, такою, що не викликає різночитань у підприємців і податківців і простою в адмініструванні, що є найбільшою проблемою нашої системи оподаткування. Політика - це завжди мистецтво можливого. Тут треба віддати належне Міністерству фінансів України, яке розгорнуло широку дискусію серед експертів, представників ДФС, інших державних органів, підприємців, народних депутатів. З такого обговорення виділили ті пропозиції, які вже сьогодні можна втілити в життя. Тому тепер говоримо про корекцію Податкового кодексу, яка полягає у спрощенні податкового адміністрування і впорядкування контрольних перевірок. Це те, що викликало найбільше нарікань бізнесу, про що свідчить і аналітика Ради бізнес-омбудсмена, про це також неодноразово йшлося під час зустрічей бізнесу з Прем'єр-міністром України», - зазначила Ксенія Ляпіна.

Відповідно до проекту реформи, податкову міліцію замінять на фінансову поліцію, яка буде підконтрольна Мінфіну, а не Державної фіскальної службі. Планується, що вся база даних ДФС буде перенесена в Мінфін.

Зокрема, податкову міліцію пропонується виключити зі складу контролюючих органів ДФС, але повноваження, покладені на підрозділи створюваної фінансової поліції, делегувати Міністерству фінансів України.

На Мінфін також перекладається вся методологія і адміністрування всіх баз даних. Поняття електронного кабінету платника податків передбачається закріпити на законодавчому рівні. За фіскальною службою закріплюються функції його забезпечення. При цьому право на письмові та електронні податкові консультації буде закріплено за Мінфіном, а ДФС надаватиме лише усні консультації.

Що стосується податкових перевірок, то проектом передбачено оприлюднення на сайті Мінфіну плану проведення таких перевірок. При цьому перевірка буде проходити 30 днів, а попереджати про неї будуть за 15 робочих днів замість 10. Передбачається нова структура ДФС: перевірочна робота буде перенесена на обласний рівень, а районні податкові інспекції будуть виконувати виключно сервісні функції.

Крім того, в документі йдеться про те, що міністерство приймає на себе функції з адміністрування податків, ведення реєстрів про відшкодування ПДВ, обліку платників податків. Також пропонується об'єднати два реєстри відшкодування ПДВ в один. Також пропонується збільшити штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 50% ПДВ.

Вводиться нова категорія платників податків - фізичні особи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Також буде введена нова ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) - 10% від мінімальної заробітної плати для тих, хто займається індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем.

Джерело: Закон і Бізнес

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість