Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Верховна Рада прийняла в цілому закон про фінансову реструктуризацію

Верховна Рада прийняла в цілому закон про фінансову реструктуризацію, який, як очікується, буде сприяти відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх заборгованості та їх господарської діяльності.

За прийняття в цілому законопроекту № 3555 проголосували 229 депутатів при мінімально необхідних 226. Законопроект вводить механізм фінансової реструктуризації підприємств-боржників.

“Цей механізм повинен стати важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприяти відновленню платоспроможності підприємств, збереження робочих місць і сплату податків до бюджету”, – вважають в Національному банку.

Завдяки прийняттю закону банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки.

Процедура реструктуризації є добровільною: сторони мають право самостійно погоджувати питання про доцільність його застосування або використовувати інші механізми повернення заборгованості.

Процедура фінансової реструктуризації проводиться без звернення до суду шляхом переговорів між боржником, його пов'язаними особами та залученими кредиторами. У разі якщо в процедурі фінансової реструктуризації виникає суперечка, залучений кредитор має право звернутися для його вирішення в арбітраж шляхом повідомлення про суперечку. Розгляд спору здійснюється відповідно до арбітражного регламенту.

Боржник має право ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації шляхом подання письмової заяви про реструктуризацію в секретаріат при відсутності відкритого провадження у справі про банкрутство або відсутності здійснення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. До заяви додається згода залучених кредиторів на реструктуризацію, яка має бути підписана одним або декількома фінансовими установами, жодна з яких не є пов'язаною особою боржника, яким належить не менше 50 відсотків загальної суми вимог фінансових установ до боржника, за винятком вимог пов'язаних осіб.

З дня початку проведення процедури фінансової реструктуризації вводиться мораторій, під час дії якого забороняється боржникові виконувати вимоги кредиторів, укладати угоди про заставу та іпотеку майна боржника, примусово вимагати стягнення на майно боржника.

Законопроектом запропоновано визначити інституційну роль наглядової ради і секретаріату як спеціальних органів, які створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень законопроекту міжвідомча наглядова рада буде включати представників Національного банку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції.

Національний банк вважає законопроект про фінансову реструктуризацію дозволяє конвертувати 25% корпоративних боргів.

Йдеться виключно про життєздатні підприємства, які за рахунок цього зможуть повернутися до економічної активності, забезпечити пожвавлення банківського кредитування в цілому.

Крім того, прийняття проекту закону № 3555 дозволить виконати зобов’язання України згідно з меморандумом з МВФ. До розробки законопроекту залучалися Всесвітній банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість