Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Як проводиться оцінка для цілей оподаткування при спадкуванні та даруванні?

Хто має право проводити оцінку для оподаткування при спадкуванні та даруванні? Який порядок проведення оціночних робіт? Якими нормативно-правовими актами регулюється проведення оцінки для оподаткування?

Під час нотаріального оформлення об'єктів успадкування, крім земельних ділянок, легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, оцінка такого майна, майнових прав проводиться із застосуванням бази, що відповідає ринковій вартості. Це роз'яснив Фонд держмайна в листі від 6 березня 2014 року № 10-36-2493. Відповідно до ст. 5 Закону «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» визначення ринкової вартості майна, майнових прав здійснюють суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, в складі яких працює хоча б один оцінювач, зареєстровані в заставленому порядку в Державному реєстрі оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, що удос товеряется чинним кваліфікаційним сертифікатом суб'єкта оціночної діяльності за спеціалізаціями:
- 1.1 - 1.7 в рамках напряму 1 «Оцінка об'єктів у матеріальній формі»;
- 2.1 - 2.2 в рамках напряму 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності», в залежності від виду об'єкту спадкоємства.

Така оцінка майна проводиться на підставі договору про проведення оцінки майна, укладеного між замовником оцінки і суб'єктом оціночної діяльності, та оформляється звітом про оцінку об'єкта наслідування.

Для цілей оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття у спадщину земельної ділянки як самостійного об'єкта цивільних правовідносин, використовується результат нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки, який відповідно до ст. 20 Закону «Про оцінку земель», оформляється витягом з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до пункту 174.7 ст. 174 Податкового кодексу вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, отриманих у спадщину чи дарунок, які підлягають оподаткуванню, визначається в порядку, встановленому абзацом третім пункту 173.1 ст. 173 НК. Нормою закріплено, що дохід від продажу (обміну) таких транспортних засобів визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного ТЗ або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку). Таким чином, під час нотаріального оформлення об'єктів спадщини, дарування, відносяться до легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, оцінка таких об'єктів (у разі її проведення) проводиться із застосуванням бази, що відповідає оціночної вартості.

Згідно з пунктом 3 Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства визначення оціночної вартості здійснюється суб'єктом оціночної діяльності, інформація про який включена до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності:
- за спеціалізацією 1.8 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства в рамках напряму 1 «Оцінка об'єктів у матеріальній формі» та/або спеціалізації 2.3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» в рамках напряму 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелекту альної власності», в складі якого працює не менше одного оцінювача за спеціалізацією 1.8 та/або 2.3;
- у напрямку 3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», в складі якого працює не менше одного оцінювач у напрямку 3. Оцінювачами у напрямку 3 є оцінювачі за таким напрямком, а також оцінювачі за спеціалізації 1.8 та/або 2.3.

Відповідно до пункту 174.6 ст. 174 НК кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Таким чином, під час нотаріального оформлення об'єкта дарування, крім об'єктів, що відносяться до земельних ділянок як самостійних об'єктів цивільних правовідносин, легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, його оцінка проводиться із застосуванням бази, що відповідає ринковій вартості. У разі проведення оцінки легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів з метою оформлення об'єкта дарування визначається оціночна вартість. Для цілей оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у дар земельної ділянки як самостійного об'єкта цивільних правовідносин, використовується результат нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.

Якщо Вам потрібно замовити оцінку нерухомості чи іншого майна - звертайтесь да наших спеціалістів!

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість