Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

На відкриття власного бізнесу відтепер потрібно 24 години!

Запущена спрощена система реєстрації бізнесу. Тепер всі дані новоствореного підприємства (підприємця) будуть автоматично вноситися в бази Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та Державної служби статистики. І все це - за 24 години!

Нагадаємо, раніше на реєстрацію бізнесу йшло 2-5 днів. Все залежало від того, як швидко органи фіскальної служби, статистики та пенсійного фонду повідомляли державного реєстратора про взяття на облік. Тільки після отримання держреэстратором цих даних підприємець міг отримати Виписку про державну реєстрацію.

У травні цього року Мін'юст та ДФС удосконалили обмін інформацією, що дало змогу забезпечити взяття на облік підприємств і підприємців протягом одного робочого дня. А з 16-го жовтня набрали чинності накази, які фактично регулюють процедури започаткування бізнесу протягом 24 годин.

Так, наказом Міністерства фінансів України №747 встановлено, що контролюючі органи у день отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців здійснюють взяття на облік платників податків та передачу до ЄДР даних про взяття їх на облік у контролюючих органах.

У той же час спільним наказом Міністерства фінансів і Міністерства юстиції №1918/5/869 запроваджується обмін інформацією між ЄДР та інформаційними системами ДФС в он-лайн режимі, а до запровадження такої взаємодії – з інтервалом не більше ніж 2 години.

Тобто, на кожне повідомлення в електронному вигляді формується відповідь про взяття на облік та дані про взяття на облік платника податків та платника єдиного внеску, які включаються до Єдиного державного реєстру. Для забезпечення взяття на облік платника єдиного внеску Державною фіскальною службою України повністю автоматизовано обмін інфорРеєстрація бізнесу за 1 деньмацією з Фондом соціального страхування.

Починаючи з травня 2015 року обмін інформацією між ДФС та Фондом соціального страхування триває від півгодини до години.

Відтепер власники підприємств та підприємці, які будуть реєструвати бізнес не будуть безпосередньо контактувати з цими органами, всі бюрократичні процеси будуть проводитися в онлайн режимі протягом 24 годин. Як це буде насправді - побачимо найближчим часом.

Також чекаємо на спрощення процедур взяття на облік підприємців та підприємств як платників ПДВ та платників єдиного податку, на що йде немало часу.

Джерело: uka.in.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість