Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Мін'юст ініціює ускладнення процедури реєстрації та посилення відповідальності реєстраторів

Міністерство юстиції готує новооведення в сфері реєстрації бізнесу і майна. Це пов'язано з необхідністю вирішити проблему незаконного захоплення майна і бізнесу. Планується посилити відповідальність реєстраторів і нотаріусів.

Міністерство юстиції готує радикальну реформу в сфері реєстрації бізнесу і майна. У вересні мін'юст запропонує парламенту затвердити законопроект, згідно з яким проти нечистих на руку нотаріусів та заявників будуть порушувати кримінальні справи, а підписи учасників зборів засновників повинні нотаріально посвідчуватися. Крім того, міністерство зможе перевірити законність і скасувати будь-яку угоду купівлі-продажу нерухомості або корпоративних прав. Це, на думку чиновників, дозволить скоротити кількість спроб незаконно заволодіти чужою власністю. Юристи побоюються, що Міністерство юстиції спробує отримати контроль над ринком реєстраційних послуг.

Що пропонує мін'юст? Одне з найголовніших змін - введення кримінальної відповідальності для заявника (фізичної або юридичної особи, яка подає документи для реєстрації угоди) і державного реєстратора. Якщо реєстратор сумнівається в достовірності наданих документів, їх можна буде показати фахівцям міністерства. Всі підписи учасників зборів акціонерів або засновників необхідно нотаріально завіряти, співробітники Міністерства юстиції зможуть перевірити законність будь-якої угоди. Зараз для цього необхідно звернення громадян або юридичної особи.

Мін'юст і Національна поліція підпишуть меморандум про спільну боротьбу з незаконним захопленням майна і бізнесу. Для синхронної роботи двох відомств створять єдину гарячу лінію, а на виклики будуть приїжджати представники міністерства і поліції.

До запропонованого законопроекту будуть включені наступні ініціативи:

1. Посилити кримінальну та адміністративну відповідальність як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу.

2. ЕЦП надаватиметься виключно за особистої присутності підписувачів, зокрема посадових осіб підприємств. Відповідно, будуть попереджені випадки, коли сторонні особи отримували ЕЦП без відома директорів та головних бухгалтерів й в подальшому використовували для позбавлення бізнесу накопиченого податкового кредиту, відшкодування ПДВ й несанкціонованого перерахування грошових коштів.

3. Ускладнити процедуру відкриття нового розділу у реєстрі нерухомості та унеможливити існування паралельно двох розділів у реєстрі.

4. Допоки не буде забезпечена інтегрованість реєстрів, зобов’язати перевіряти реєстраторів судові рішення у реєстрі судових рішень.

5. Зобов’язати нотаріально посвідчувати підписи голови, секретаря або учасників зборів на протоколі та на установчих документах при внесенні змін.

6. Продовжити термін подання скарги до Комісії з 30 днів до 60.

7. Надати доступ нотаріусам до реєстру актів цивільного стану громадян у режимі «read only».

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість