Час - ресурс, який неможливо відновити і поповнити.
У нас є знання і досвід. Економте Ваш час, довіряйте професіоналам!

Хто повинен платити за повірку лічильників холодної та гарячої води?

Хто ж все-таки повинен платити за повірку лічильників холодної та гарячої води? Роз'яснює Київська міська державна адміністрація.

У зв'язку з численними суперечками про те, чому повірка приладів обліку холодної та гарячої води здійснюється за рахунок киян, КМДА надало роз'яснення.

Відповідно до ст. 17 «Закону України про метрологію та метрологічну діяльність», повірка приладів обліку повинна здійснюватися за рахунок тарифів на водопостачання.

При цьому повіркою приладів займаються різні виконавчі - лічильниками холодної води і водовідведення ПАТ АК «Київводоканал», а лічильниками гарячого водопостачання - ПАТ «Київенерго» і ТОВ «Євро-реконструкція» (до цього виконавцями були ЖЕКи).

Щоб надалі обслуговування приладів обліку відбувалося за рахунок тарифів, виконавці повинні поставити лічильники на комерційний облік. Тому кияни з неперевіреними приладами повинні подбати про повірку та приладів у відповідних організаціях. Тільки після цього виконавці послуг зможуть поставити лічильники на облік і обслуговувати їх за рахунок тарифу.

При цьому в тарифи на гаряче водопостачання та водовідведення ВАТ «Київенерго» і ТОВ «Євро-реконструкція» витрати на повірку лічильників уже включили.

ПАТ «Київводоканал» витрати на повірку і заміну лічильників спожитої холодної води на даний момент не включили. Цим питанням займається Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Джерело: domik.ua

Рейтинг: 0 / 5 (0)

Експертна оцінка

Будівництво, нерухомість